Click Romania - Romani in UK - Marea Britanie, Anglia, Londra

Sunday
Aug 31st
Text size
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home arrow Forum
Welcome, Guest
Please Login or Register.    Lost Password?
Atentie la depozite (1 viewing) (1) Guest
Go to bottom Favoured: 0
TOPIC: Atentie la depozite
Atentie la depozite 4 Years, 1 Month ago  
Astazi 16:48. Adaugat de Anonim

am platit 486 de lire depozit la o camera dubla, eu nevastamea si avem un bebe de 7 luni , 3 dormitoare si cineva dormea si in living, toti moldoveni. nevastamea a spus din prima sa nu ne mutam cu moldoveni dar era aproape de metrou la edgware si am zis ca sunt romani, am platit cu 2 saptamani inainte depozitul si cand se ne mutam casa era goala, casa plina de moldoveni si am vorbit cu vreo 4-5 din ei cand am mers sa vedem camera

adaugat de
Astazi 16:56

putine tepe dau romanii?

adaugat de Compatriotul
Astazi 16:58

Ce ai cu iei,k sunt k tigani.jegosi,hrlavi.omule iati un flat,k astia se da si la o catea apai la femei

adaugat de
Astazi 17:11

am dat bani si la unul cu vanul sa ne mute ca avem o gramada de lucruri, culmea si asta cu vanul tot moldovean si nea cerut sa-i dam inca 60 de lire sa ne tine lucrurile in van pana maine, am scos tot afara si am chemat un prieten cu masina si le-a dus dus in gradina la el acasa. Am fost la politie azi pe la 11 si cica casa era inchiriata de un italian, sa fiu lasat cu copilul in strada la 10 seara , iti dai seama am mers la un hotel pe jos

adaugat de theshacall
Astazi 17:20

e urat ce ti s-a intamplat.
eu nu sunt moldovean, si nici nu am nimic impotriva lor.
am avut in casa un moldovean, si ne-a furat tot ce se putea,in timp.
dar am intalnit si moldoveni foarte buni.

cum exemplul tau cu cel cu vanul, eu am intalnit unul, care mi-a facut un transport pe datorie.pt ca nu aveam nici un ban in buzunare). si,nici in ziua de azi nu mi-a trimis vreun mesaj, macar, sa ceara banii.
asa ca, nu te supara pe moldoveni, ci pe low life idiots

adaugat de gechiceana
Astazi 17:24

cu copil de 7 luni si v-a facut asta?????astia sunt animale...daca erai singur...hai ca ...dar nici nu vreau sa ma gandesc ...ce dobitoci...cauta-l si nu-l ierta...auzi cu copil mic in strada...

faptul ca e vb de mai multe persoane care stiau ca platesti depozit pt o camera ,ma face sa cred ca e ceva organizat in grup

adaugat de
Astazi 17:29

Ce nenorociti pot fi unia....Doamne revino pe pamat ...

adaugat de UnAnonim11
Astazi 17:29

urata treaba ai patit

adaugat de dicliul
Astazi 17:30

bai anonimule.vb frumos de moldoveni.nu mai generaliza.putea sa fie si din alta parte a tarii asa ca vb frumos.daca erai destept nu mai dadeai bani

Se intalneste munte cu munte daramite om cu om.
O veni ea ziua cand vei da ochii cu ei.

adaugat de
Astazi 17:38

tu nu ai facut din astea niciodata ?

adaugat de sayyousayme
Astazi 17:40

Buna tuturor, imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat domnule Anonim si stiu prin ce treci pentru ca si mie mi`a fost sparta casa anul trecut de un fost coleg pe care inainte il ajutasem.Culmea tot moldovean si el.

adaugat de
Astazi 17:40

imi pare rau pt tine frate....eu am cunoscut si moldoveni foarte de treaba dar altii cu care am stat in casa extrem de jegosi, faceau baie o singura data pe saptamana desi lucrau in cosntructii, aduceau toate gunoaiele de pe strada in casa nu mai are rost sa continui
Sa te ajute Dumnezeu!
d2b ()
Romanians UK London
User Offline Click here to see the profile of this user
Romani in UK dupa2beri Location: London
Logged Logged  

Last Edit: 2010/07/30 13:33 By d2b.

The administrator has disabled public write access.  
Re:Atentie la depozite 4 Years, 1 Month ago  
Banuiesc ca extrasul l ai facut de pe MU.Pe zi ce trece raman tot mai perplexa de ce pot auzi.Cum naiba pot face unii asa ceva?
styx ()
old habits die hard
Logged Logged  

toti inchiriaza prin romani crezand ca e mai bine, pana la urma realizeaza ca e mai bine fara....rar intalnesti oameni cu care sa te intelegi. strainii macar nu-ti au treaba si te lasa in pace
cenusareasa ()
nothing sweet about me
Logged Logged  

aproape 500 de lire nu e o suma de neglijat.sa o dai fara sa primesti nici o hartie la mana nimic....mi se pare totusi un pic de lipsa de gandire.romanii nu sunt singurii care fac chestii d astea si tocmai de aceea trebuie mare atentie cand,cum si cui se dau bani.
styx ()
old habits die hard
Logged Logged  

eu stiu ca mai sunt si altii care dau tzepe insa ca romani sa-si faca unii altora atatea mizerii si sa se fure pe fata n-am mai auzit de alta natie.
atentie, NU MAI DATI BANII DECAT ATUNCI CAND VA MUTATI !stabiliti o intalnire cu persoanele/persoana si dati doar un mic avans.
restul de bani doar atunci cand deja te-ai instalat..
sper ca sunteti bine si bebele mai ales....
Start2Live ()

Logged Logged  

Re:Atentie la depozite 2 Years, 2 Months ago  
sunt fel si fel de oamenii, sunt prea tarani, sa faca aceste gesturi...! grija mare altadata dragi romani..
Logged Logged  

Go to top